Kategoriler
Kırk Uçurma Nedir ?
25.09.2020
Kırk uçurma bebeğin kırkı çıktıktan sonra yapılan küçük seremoniye verilen isim. Ama nedir bu işin aslı? Kırk uçurma dini bir gelenek midir, neden yapılır, neler yapılır? Kırk çıkarma töreniyle ilgili aklına takılanları yanıtlıyoruz.
Suluhan Tarihçesi
19.09.2020
Suluhan Çarşısı'nın Tarihine gelin birlikte bakalım.
Evde nikah şekeri nasıl yapılır ?
17.09.2020
Kendi evinizde nikah şekeri paketleyerek para kazanmak ister miydiniz? İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Antalya, Kocaeli, Bağcılar, Üsküdar ve Ümraniye’de bazı firmalar evlere iş vermektedir. Aylık 1.000 TL. ile 5.000 TL. arasında sabit kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle evde boş zamanı olan bayanlar fason firmalar veya şirketlerle anlaşarak paketleme işi yapabilirler.
Makrome nedir? Makrome Nasıl yapılır ?
16.09.2020
Teknik tanım açısından bu uygulama, basit bir yapı ile birlikte püf noktalarına uyarak el düğümleri sayesinde yapılan bir örgüsü stili şeklinde bilinmektedir. Bahsedildiği şekilde hem hobi hem sanat olarak hem de aksesuar üretimi için bu teknik uygulanabilir. Her iki koşulda da temel amaç, kullanım alanı oluşturacak dekoratif ürünler elde etmektir.
Sizinde yazılarınız burada yayınlansın ister misiniz ?
16.09.2020
Bloğ'umuz da misafir yazar olun , hem yazı yazmanın dayanılmaz keyfine varın , hem de "Hediye Çeki" kazanın. Sizde dilediğiniz her konuda veya her türlü deneyiminiz ile ilgili yazınızı misafirlerimizle , okurlarımızla ve bizlerle paylaşın , tabi ki yazarımız olmanız ve bu blog da yazılarınızın yayınlanması için de belli şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Bir kaç paragraf sonra yazarımız olabilmek için gereken şartlara detaylı olarak değineceğiz. Ancak önce size bunun nasıl bir macera olduğundan kısaca bahsedelim.
Evde Mum Yapımı, Evde Mum Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?
16.09.2020
Bu yazımızda ; mum yapımı hakkında aklımıza takılan ve karşılaştığımız sorunlar ile ilgili bir çok soruya cevap vermeye çalışacağız. Umarız bu yazımız mum yapmak isteyen veya mum yapımı ile ilgilenen tüm ziyaretçilerimize yardımcı olur. Hazırsak hemen başlayalım o zaman.
Polyester Objeler Nasıl Boyanır ?
16.09.2020
Polyester objelerde akrilik boya kullanılır. Hobi işi ile uğraşanlar marka konusunda yeterince bilgi sahibidirler. Kaliteli ve biraz daha yüksek akrilik boyalar olduğu gibi daha uygun boyalar da mevcuttur. Bloğumda genel olarak değindiğim tema, hobi severlere veya evine katkı olsun diye bu işle uğraşan hanımlara her zaman en uygun ve açıklayıcı bilgi esas temamdır. Bu yazımda sizlere alternatif ve daha uygun boyama metodunu aktarmaya çalışacam. Belki de takipçilerimin ilk defa göreceği yöntemler olacak.,
Ahşap boyama nasıl yapılır ?
16.09.2020
Ahşap boyamaya ilgi duyuyorsanız doğru yerdesiniz. Ahşap boyama malzemeleri ve teknikleri konusunda çeşitli öneriler, ipuçları ve nasıl yapılır sorusunun cevabını hemen bulun
Butik Sabun Nedir ? Nasıl Yapılır ?
16.09.2020
Sabun halk dilinde yağlı, kirli şeyleri temizlemek için kullanılan bir maddedir. Kimyasal bakımdan sabun; yağ asitlerinin ya sodyum, ya da potasyum tuzlarından meydana gelen bileşiklerdir. Bu yazımızda sabun hakkında genel bir bilgiye ve Butik sabun ile normal sabun arasındaki farklara bakacağız.